Targi Sobótkowe

26 czerwca gościliśmy w Sobótce. Członkowie Stowarzyszenia, sympatycy, mieszkańcy gminy Kąty Wrocławskie mogli skorzystać z bezpłatnej wycieczki na Targi Sobótkowe. Zadanie to zostało sfinansowane ze środków Powiatu Wrocławskiego i była to świetna okazja do wymiany doświadczeń z entuzjastami lokalnej historii z Sobótki.

Punktem rozpoczynającym targi było wkroczenie na Rynek księżnej Agnieszki i księcia Bolka II Świdnickiego. Podczas imprezy można było zobaczyć również przedstawienie teatralne „O niedźwiedziu w kamień zaklętym”, posłuchać ciekawych zespołów muzycznych, ale także wziąć udział w konkursie na słowiański przykuc, najdłuższy warkoczy czy najlepszy strój.

W strefie historycznej można było odwiedzić warsztaty średniowiecznego rzemiosła takie jak: mennica, wikliniarstwo, garncarstwo, kowalstwo, polowanie na niedźwiedzia, strzelanie z katapulty. Sporym zainteresowaniem cieszyły się piękne, wyplatane wianki.

W ramach wspólnej wymiany doświadczeń zwiedziliśmy Muzeum Ślężańskie, gdzie nie tylko zobaczyliśmy zgromadzone eksponaty, lecz również poznaliśmy ich historię, z którą zapoznał nas przewodnik. Kolejnym punktem był spacer po Sobótce również w doborowym towarzystwie.

Dziękujemy za serdeczną gościnę, była to bardzo miła sąsiedzka wizyta. Mamy nadzieję na rychłe spotkanie, tym razem w Kątach Wrocławskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj działanie *