2009

Do tej pory w ramach statutowych działań członkowie SMZK w 2009 roku zrealizowali:

  1. w marcu 2009 na płycie DVD wykonano w formie filmu prezentację miasta ze starych zdjęć z lat 1945-1969. Aby obejrzeć film kliknij w link:http://www.katywroclawskie.com/przewodnik/kacik_historyczny/multimedia/katy_wroclawskie_prl_film/
  2. Na Dni Kątów, 2-3 maja 2009, zrobiona została wystawa przedwojennych zdjęć i pocztówek.
  3. Z okazji 20 rocznicy wolnych wyborów w Gimnazjum w Kątach Wrocławskich, dnia 4 czerwca, zaprezentowano uczniom w/w wystawę.
  4. Dnia 23 maja oznaczona została trasa rowerowa (kolor żółty) z Kątów Wrocławskich przez Nową Wieś Kącką, Stróże, Piotrowice, Sokolniki, Kozłów, Pełcznicę- Kąty Wrocławskie.
  5. Dnia 10 września członkowie stowarzyszenia: p. Alina Dudziec, ks. prof. Mieczysław Kogut i Jerzy Grenda wzięli udział w spotkaniu z grupą młodzieży kąckiego gimnazjum, które poświęcone było 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i wydanym wspólnie przez episkopaty Polski i Niemiec liście biskupów. Z tej okazji ks. prof. wygłosił pogadankę, która poświęcona była innemu słynnemu „Listowi biskupów polskich do niemieckich” z 1965 roku i ówczesnym uwarunkowaniom, a który uważany jest za jeden z najważniejszych etapów pojednania polsko-niemieckiego.
  6. Zgodnie z wcześniejszymi zamierzeniami, członkowie zarządu SMZK rozpoczęli starania mające doprowadzić do uporządkowania fragmentu naszego cmentarza. Zbiegły się one w czasie z wcześniej zaplanowanymi działaniami ZGM, przy dużym zaangażowaniu dyrektora p. Borkowskiego, prace ukończono przed 01.11. 2009 r. Taki jest efekt tych działań, gdzie również SMZK ma swój skromny wkład:
    tak było …
    … tak jest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wykonaj działanie *